PhotoVoice {podstatné jméno}

PhotoVoice je inovativní výzkumnou metodou participačního výzkumu, která umožňuje účastníkům vyjádřit pomocí fotografií a komentářů svůj pohled na dané téma, či svou osobní zkušenost s ním.

PhotoVoice

“Integrace cizinců očima Pražanů”

Přinášíme Vám ve virtuální podobě to nejlepší z úspěšné audiovizuální výstavy, která nese název “Integrace cizinců očima Pražanů”. Výstava vznikla pomocí metody PhotoVoice, do níž se v roce 2018 zapojilo na 20 obyvatel Prahy z řad Čechů a cizinců, kteří pomocí fotek a doplňujících komentářů vyjádřili svůj osobní pohled na téma integrace v Praze. Dohromady bylo pořízeno okolo 150 fotografií, některé z nich byly později doplněny o audio rozhovory, které Vás zaujmou autentickým vyprávěním vybraných účastníků o jejich zkušenostech s integrací do české společnosti. Tito lidé odvážně hovoří o svých radostech a strastech, které je při zapouštění kořenů v nové domovině provázely. 

Málokdo ví, že každý sedmý Pražan je dnes jiného než českého původu a opravdu zřídka máme možnost seznámit se s jejich příběhy zblízka – mnoho zkušeností s integrací totiž zůstává zamčených hluboko uvnitř. Nám se díky této výstavě nyní i ve virtuálně podobě podařilo pomyslné dveře odemknout a pootevřít. Neváhejte se tedy blíže seznámit s Pražany z Ruska, Izraele, Polska, Bulharska, Běloruska, Chile a  dalších zemí. 

Inovativní výzkumná metoda PhotoVoice a výstava Integrace cizinců očima Pražanů včetně její virtuální podoby byly realizovány Integračním centrem Praha v rámci mezinárodního projektu INTEGRA.

Více informací o něm naleznete na tomto webu:  https://www.integra-eu.net/.
Pro více informací o Integračním centru Praha navštivte:
https://icpraha.com/

Příjemný zážitek Vám přeje tým projektu INTEGRA.